BBVK - Big Brother Vip Kosova 2

Kush janë banorët e ri BBVK?

"Krejt sytë n'to" se edicioni i dytë i Big Brother VIP Kosova  po fillon! Me datë 20 Tetor në ora 21:00, krejt sytë në shtëpinë më të famshme në Kosovë dhe në platformën Artmotion, na pret një furtunë emocionesh, intriga, debate, dashuri dhe supriza që vetëm vllau i madh din…

Read more

FFK dhe Artmotion vazhdojne partneritetin

FFK dhe ArtMotion vazhdojnë partneritetin

9 gusht, 2023 – Federata e Futbollit e Kosovës dhe kompania ArtMotion vazhdojnë partneritetin e tyre të suksesshëm me nënshkrimin e kontratës së re për të drejtat televizive të ndeshjeve të futbollit. ArtMotion u shpall fituese në thirrjen publike të datës 11 korrik 2023 për të drejtat televizive. Përmes këtij procesi,…

Read more

Ekskluzive ne Artmotion!

Artmotion ka filluar përgatitjet për fillimin e sezonave të reja sportive, të cilat, për herë të parë, do të transmetohen në 6 kanale të dedikuara ekskluzivisht për sport. Shumica e ligave evropiane të futbollit, duke përfshirë atë të Kosovës, do të jenë në dispozicion ekskluzivisht në platformën Artmotion. Në të njëjtën…

Read more

Fito 10.000 euro cdo muaj

Fito 10.000 euro me pako PREMIUM PLUS!

Artmotion, kompania e Internetit dhe shërbimit kabllor TV më lider në vend, vjen me njoftimin e super kampanjës FITO 10.000€ CASH! Duke filluar nga data 5 Prill, 2023, Artmotion do të ju ofrojë të gjithë klientëve të saj në pakon Premium Plus, ku do të kenë mundësi të bëhen pjesë e lojës…

Read more

Artmotion, Platforma sportive

Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

“S’ka çka s’ka” gjatë Marsit që po vjen në kozmosin sportiv Artmotion që ju qon në krejt tjetër dimension. Mbi 120 gara, kampionate, kupa e ngjarje të mbi 80 sporteve më prestigjioze botërore në hiç më pak se 40 kanale sportive dhe të gjitha këto me një vend, në platformën…

Read more

Formula 1 -

Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Marsi sivjet vjet me edicionin e ri të garës më atraktive automobilistike në botë, Formula 1. Edicioni 2023 pritet të jetë edhe më atraktiv dhe i “çmendur” se ai vjet sepse kampioni aktual në konkurrencën e konstruktorëve, ekipi Red Bull ishte i limituar në investime për përpunimin e bolidit të…

Read more

Big Brother VIP Kosova

Big Brother së shpejti për herë të parë në Kosovë

Formati "Big Brother" po zgjerohet në një treg të ri mediatik, duke u transmetuar për herë të parë në territorin e Republikës së Kosovës, pas marrëveshjes me Banijay Rights. Tashme ë zyrtare se marrëveshja mes Banijay, Artmotion dhe KlanKosova do ë ë edicionin Big Brother VIP për herë ë parë në…

Read more

Artmotion ripertrinë marrëveshjen

Artmotion ripertrinë marrëveshjen

Artmotion ripërtrinë marrevëshjen - Champions League, Europa League, Conference league deri ë vitin 2027. ARTMOTION vazhdon suksesshem të bëjë diferencën në tregun vendorë. Pas lajmeve të një pas njëshme, kompania lider në vend zyrtarisht njofton se ka ripërtrirë të drejtat e transmetimit ekskluziv ë tri ligave ë ë forta evropiane: UEFA Champions…

Read more