Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

0800 20600

Lista e Kanaleve

Zgedh kanalin tënd të preferuar për të parë programin javor që kanalet tona ofrojnë. Shiko llojllojshmërinë që ArtMotion sjell në shtëpitë e juaja.

ART Kino 1 - Filmat e muajit

Top programi mujor 01 - 31 JANAR 2022

ONE SHOT 2021 (Aksion, triller)

Një skuadër elitare e Navy SEAL, në një mision të fshehtë për të transportuar një të burgosur jashtë një burgu të ishullit të zi të CIA-s, janë bllokuar kur kryengritësit sulmojnë ndërsa përpiqen të shpëtojnë të njëjtin të burgosur.

COPSHOP 2021 (Aksion, krim, triller)

Në një ndekje sikur maca me miun, Teddy Murretto (Frank Grillo) thur një plan interesant për t’iu shmangur vrasësit me pagesë Bob Viddick (Gerard Butler), duke grushtuar një police, në menyrë që të arrestohet e të futet në burg. Por sa do të rezultoj kjo e suksesshme?

CASTLE FALLS 2021 (Aksion, dramë, triller)

Bandat rivale kërkojnë miliona dollarë të fshehura brenda një godine luksoze që është planifikuar të shkatërrohet, por fillimisht ata duhet të merren me shërbëtorin që gjeti plaçkën i pari.

ART Kino 2 - Filmat e muajit

Top programi mujor 01 - 31 JANAR 2022

THE FORGOTTEN BATTLE 2020 (Dramë, luftë)

1944, Lufta e Dytë Botërore. Një pilot britanik glider, një djalë holandez që lufton në anën gjermane dhe një femër holandeze anëtare e rezistencës përfundojnë të përfshirë në Betejën e Schelde. Zgjedhjet e tyre ndryshojnë, por qëllimi i tyre është i njëjtë: liria.

PIG 2021 (Dramë, mister, triller)

Një gjuetar tartufi që jeton i vetëm në shkretëtirën e Oregonisë duhet të kthehet në të kaluarën e tij në Portland në kërkim të derrit të tij të dashur për ushqim pasi derri i është rrëmbyer.

THE UNFORGIVABLE 2021 (Krim, dramë)

Një grua lirohet nga burgu pasi vuan dënimin për një krim të dhunshëm dhe rihyn në një shoqëri që refuzon të falë të kaluarën e saj.

ART Kino 3 - Filmat e muajit

Top programi mujor 01 - 31 JANAR 2022

RED SNOW 2021 (Komedi, horror, triller)

Olivia po i kalon pushimet e saj të Krishtlindjeve e vetme në kabinën e nënës së saj të ndjerë në Liqenin Tahoe. Një natë, një lakuriq përplaset në dritaren e saj. Olivia e merr lakuriqin e plagosur brenda garazhit të saj për t’a ushqyer. Të nesërmen në mëngjes, Olivia habitet kur zbulon se lakuriqi i natës është shndërruar në një vampir të quajtur Luke.

NITRAM 2021 (Dramë, triller)

Ngjarjet që çuan në masakrën e Port Arthurit në 1996 në Tasmania në një përpjekje për të kuptuar pse dhe si ndodhi mizoria.

RED STONE 2021 (Triller)

Një vrasës me pagesë i rrezikshëm (Neal McDonough) ka për detyrë të gjuajë një adoleshent i cili ishte dëshmitar i vrasjes së vëllait të tij më të madh nga duart e një zotëriu të pamëshirshëm të krimit jugor (Michael Cudlitz).

Dhjetori në ART SPORT

Top programi mujor 01 - 31 JANAR 2022

UEFA CHAMPIONS LEAGUE

LA LIGA

LIGUE 1

JANARI në ART SPORT

Top programi mujor 01 - 31 JANAR 2022

BKT SUPERLIGA
VIVA FRESH LIGA E PARË

UEFA EUROPA LEAGUE
UEFA EUROPA CONFERENCE LEAGUE

DFB POKAL

JANARI në ART SPORT

Top programi mujor 01 - 31 JANAR 2022

FORMULA 1

MOTO GP

ARTMOTION SUPERLIGA BASKETBOLL

JANARI në ARTDOKU 1

Top programi mujor 01 - 31 JANAR 2022

FAR WEST, STORY OF AN AMNESIA

Një udhëtim emocional dhe historik nëpër Perëndimin Amerikan në gjurmët e kufirit të para 1848-ës, për të takuar familjet që jetonin atje shumë kohë përpara marrjes së pushtetit nga kolonizatorët.

GLUTEN, PUBLIC ENEMY No1

E megjithatë, shkaku i vërtetë i këtij cunami të papritur të intolerancës së grurit mbetet një mister. A nuk është gruri kokrra e mirë e vjetër që kemi ngrënë për 10,000 vjet? Shkencëtarët, aktivistët dhe fermerët e përkushtuar po përpiqen të zbulojnë të vërtetën mbi cilësitë reale të ushqimeve industriale.

LAST CHANCE U: BASKETBALL

Eksploroni një vështrim të sinqertë dhe të ashpër brenda botës së basketbollit të kolegjit. I udhëhequr nga trajneri John Mosley, atletë të fuqishëm shfaqin potencialin e tyre, por lojtarët testohen ndërsa luftojnë me fatkeqësinë, demonët e brendshëm dhe emocionet brenda dhe jashtë fushës.

JANARI në ARTDOKU 2

Top programi mujor 01 - 31 JANAR 2022

SAPIENS: THE NEW ORIGINS

Një zbulim që rishkruan historinë e origjinës së njerëzimit, sepse deri më tani, mbetjet më të vjetra të gjetura janë 200.000 vjet të vjetra! Një zbulim që jo vetëm shtrin afatin kohor të historisë së Homo Sapiens, por gjithashtu ndryshon gjeografinë nga erdhëm.

YOU VS. WILD

Në këtë seri interaktive, ju do të merrni vendime kyçe për të ndihmuar Bear Grylls të mbijetojë dhe të përfundojë misionet në mjediset më të vështira në Tokë.

GREAT WHITE SHARK

Shumica e njerëzve besojnë se Peshkaqeni i Madh i Bardhë është një makinë ushqimore. Në "Përtej kafazit të frikës", një ekuipazh shkencëtarësh krijon një marrëdhënie me peshkaqenin e bardhë.