TV kanalet - Orari

KINO 1 MAJ 2023

SHARPER (Krim, dramë, triller): Motivimet janë të dyshimta dhe pritshmëritë kthehen në kaos, pasi një artist mashtrues përballet me miliarderët e Manhatanit

LUTHER: THE FALLEN SUN (Krim, dramë): Detektivi brilant, por i turpëruar, John Luther del nga burgu për të ndjekur një vrasës serial sadist që po terrorizon Londrën.

GRINGO (Aksion, komedi, krim): GRINGO, një komedi e errët e përzier me aksionin e bardhë dhe intrigën dramatike, eksploron betejën e mbijetesës për biznesmenin Harold Soyinka (David Oyelowo) kur e gjen veten duke kaluar kufirin nga qytetari që i bindet ligjit në kriminel të kërkuar.

KINO 2 MAJ 2023

YOU PEOPLE (Komedi, romancë): Ndjek një çift të ri dhe familjet e tyre, të cilët e gjejnë veten duke ekzaminuar dashurinë moderne dhe dinamikën e familjes mes kulturave të përplasura, pritjeve shoqërore dhe dallimeve të brezave.

ROALD DAHL'S MATILDA THE MUSICAL (Komedi, dramë, familjar): Një përshtatje e muzikalit të vlerësuar me çmime Tony dhe Olivier. Matilda tregon historinë e një vajze të jashtëzakonshme, e cila, e armatosur me një mendje të mprehtë dhe një imagjinatë të gjallë, guxon të mbajë qëndrim për të ndryshuar historinë e saj me rezultate të mrekullueshme.

YOUR PLACE OR MINE (Komedi, romancë): Piteri dhe Debi janë dy miqtë të mirë që jetojnë në distancë të largët nga njëri-tjetri. Por kur Debi vendos të shkojë në Los Anxhelos për të ndjekur ëndrrën e saj më të madhe, Piteri kthehet në New York për tu kujdesur për djalin e saj adoleshent.

THE WHALE (Dramë): Një mësues obez i gjuhëz angleze është izoluar, përderisa përpiqet të rilidhet me vajzën e tij adoleshente të larguar.

KINO 1 MAJ 2023

SICK (Horror, triller): Për shkak të pandemisë, Parker dhe shoqja e saj më e mirë vendosin të karantinohen vetëm në shtëpinë e liqenit familjar - ose kështu mendojnë ata.

MOLOCH (Horror, mister): Betriek jeton në buzë të një moçalje në Holandë. Kur ajo dhe familja e saj sulmohen nga një i huaj një natë, Betriek niset të gjejë një shpjegim. Ajo zbulon se diçka po e ndjek.

SOFT & QUIET (Dramë, horror, mister): Duke luajtur në kohë reale, një mësuese e shkollës fillore organizon një miks grash me të njëjtin mendim, kur takon një grua nga e kaluara e saj, duke çuar në një zinxhir të paqëndrueshëm ngjarjesh.

DOKU 1 MAJ 2023

HITLER'S LAST STAND sezoni 2: Më 6 qershor 1944, aleatët më në fund zbarkojnë trupat në Normandi për të hapur frontin perëndimor. Por besnikët nazistë gërmojnë, të vendosur për të mbajtur një kontroll të pamëshirshëm mbi qytetet, fortesat e Evropës së pushtuar për të mbrojtur Rajhun e Tretë.

AMERICA'S BOOK OF SECRETS sezoni 2: Nga faktet pas skandaleve të spiunazhit të NSA "Big Brother" dhe bombardimeve të Bostonit "Terroristët amerikan" te burgjet sekrete të Amerikës, Scientology, komploti i Arit dhe planet e Amerikës për fundin e botës, kjo seri përmban intervista të thella me gazetar dhe zyrtarët e zbatimit të ligjit.

AVICII: TRUE STORIES: Fokusohet në ngritjen, rënien dhe rilindjen e jashtëzakonshme të një prej artistëve më të suksesshëm të muzikës elektronike në botë të të gjitha kohërave, Avicii.

DOKU 2 MAJ 2023

KALAHARI: LAND OF SECRET ALLIANCES: Shkenca e re nga ekspertët botërorë zbulon se bashkëpunimi luan një rol të madh në evolucionin e kafshëve.

DYNASTIES: Ndiqni historitë e vërteta të pesë prej kafshëve më të njohura, por të rrezikuara në botë; pinguinët, shimpanzetë, luanët, ujqërit e pikturuar dhe tigrat. Secila në një luftë heroike kundër rivalëve dhe kundër forcave të natyrës, këto familje luftojnë për mbijetesën e tyre dhe për të ardhmen e dinastive të tyre.

COLOMBIA: WILD AND FREE: Udhëtoni në Amerikën e Jugut për të eksploruar florën dhe faunën e egër e mrekullueshme të Kolumbisë.

SPORT 1 MAJ 2023
SPORT 2 MAJ 2023
SPORT 3 MAJ 2023
SPORT 4 MAJ 2023
SPORT 5 MAJ 2023
SPORT 6 MAJ 2023
PRIME MAJ 2023

HIP HOP EVOLUTION sezoni 2 | ÇDO TË HËNË 22:00: Sezoni 2 nxjerr në pah artistët dhe skenat më me ndikim të hip-hop-it të viteve '80 dhe '90, nga 2 Live Crew te Tupac Shakur te Notorious B.I.G.

CELEBRITY SAS: WHO DARES WINS | ÇDO TË MARTË 22:00: 12 fytyra të njohura hyjnë në një nga testet më të vështira të jetës së tyre, për të mbledhur para për njerëzit që po luftojnë me smundjen e kancerit. Ata po jetojnë dhe po mbijetojnë së bashku në një ish-bazë ushtarake, lart në Andet e Kilit.

LIP SYNC BATTLE sezoni 5 | ÇDO TË MËRKURË 22:00: Një garë ku të famshmit bëhen kinse këndojnë. Ky emision sjell disa prej performuesve më me nam në industri, si Mariah Carey, Lele Pons, Vanessa Morgan, Brooklyn Decker e shumë të tjerë. LL Cool J është moderator dhe Chrissy Teigen sjell laramani komentesh.

LOVE IS BLIND sezoni 3 | ÇDO TË ENJTE 22:00: Nick dhe Vanessa Lachey organizojnë këtë eksperiment social ku burrat dhe gratë beqar kërkojnë dashurinë dhe fejohen, të gjitha para se të takohen personalisht.

THE HYPE | ÇDO TË SHTUNË 21:00: Vendosur në botën e veshjeve të rrugës, biznesit dhe kulturës ku vizionarët e modës duhet të lartësojnë dizajnet e tyre dhe sensin e sipërmarrjes për të shmangur eliminimin duke mbetur autentikë ndaj stilit të tyre.

THE DAILY SHOW WITH TREVOR NOAH | NGA E HËNA DERI TË PREMTEN 23:00: “Daily Show” emision fitues i çmimeve Emmy dhe Peabody, që shikon ngjarjet kryesore të ditës përmes një syri të mprehtë, të bazuar në realitet por në mënyrë satirike. Së bashku me ndihmën e Ekipit të Lajmeve më Fals të Botës, Trevor Noah mbulon lajmet më të mëdha në politikë, kulturë dhe më shumë.

EPISODE MAJ 2023

TEHRAN | ÇDO TË MËRKURË 22:00: Një agjente e Mossad-it nis misionin e saj të parë si një haker kompjuteri në qytetin e saj të lindjes, Teheran.

1899 | ÇDO TË ENJTE 22:00: Kur ngjarjet misterioze ndryshojnë rrjedhën e një anijeje emigrantësh të drejtuar për në Nju Jork në 1899, një gjëegjëzë lakuese shpaloset për pasagjerët e saj të hutuar.

NEVER HAVE I EVER | ÇDO TË ENJTE 21:00: Pas një viti traumatik, një adoleshente indiano-amerikane thjesht dëshiron të përmirësojë statusin e saj shoqëror - por miqtë, familja dhe ndjenjat nuk do ta bëjnë të lehtë për të.

IL CACCIATORE seszoni 2| ÇDO TË PREMTE 21:00: Gjuetari më i madh mafioz i të gjitha kohërave është kthyer dhe ka punë të papërfunduar. Pavarësisht detyrave të reja familjare, ai nuk do të ndalet para asgjëje për të sjellë drejtësi.

FRONTIER seszoni 2 | ÇDO TË SHTUNË 22:00 : Ndërsa Declan Harp vazhdon hakmarrjen e tij kundër Lord Benton dhe Hudson's Bay Company, tregtia e leshit bëhet gjithnjë e më e pabesë.

THE TERMINAL LIST | ÇDO TË DIEL 22:00: Një ish oficer i Navy SEAL heton pse e gjithë toga e tij u zu në pritë gjatë një misioni të fshehtë me rreziqe të mëdha.

BEAT TV MAJ 2023
PRINCE KIDSMAJ
GURMANIA MAJ 2023

Selena + Chef S1: Seriali i gatimit të Selena Gomez është filmuar në shtëpinë e saj. Çdo episod përmban yje të ftuar dhe kuzhinierë të ndryshëm profesionistë. Për çdo episod, emisioni dhuron 10,000 dollarë për bamirësinë e zgjedhur nga shefi i kuzhinës.

Drink Masters: Dymbëdhjetë nga miksologët më inovativë në botë mbushin, trazojnë dhe përziejnë rrugën e tyre përmes një sërë sfidash koktejesh me aksione të larta për të fituar një çmim që të ndryshon jetën dhe titullin "Mjeshtri i fundit i pijeve".

Street Food: USA: Historitë e njerëzve që krijojnë pjata aromatike dhe të paharrueshme në qytetet e SHBA-së, duke përfshirë Los Anxhelosin, Nju Jorkun, Nju Orlinsin, Majamin dhe të tjerë.

Hell’s Kitchen 19: Gordon Ramsay pret konkursin intensiv të gatimit ku fituesit do t'i jepet mundësia të jetë shef kuzhine, por së pari duhet të dëshmojnë veten.