Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

0800 20600

CHAMPIONS LEAGUE

Group Stage - Match day 2 of 6

22PSG vs. Man City -sd Tue, Sep 28, 9:00 PM21

22PSG vs. Man City -sd Tue, Sep 28, 9:00 PM21

22PSG vs. Man City -sd Tue, Sep 28, 9:00 PM21

EUROPA LEAGUE

Group Stage - Match day 2 of 8

22PSG vs. Man City -sd Tue, Sep 28, 9:00 PM21

22PSG vs. Man City -sd Tue, Sep 28, 9:00 PM21

22PSG vs. Man City -sd Tue, Sep 28, 9:00 PM21

22PSG vs. Man City -sd Tue, Sep 28, 9:00 PM21

EUROPA CONFERENCE LEAGUE

Group Stage - Match day 2 of 10

22PSG vs. Man City -sd Tue, Sep 28, 9:00 PM21

22PSG vs. Man City -sd Tue, Sep 28, 9:00 PM21

22PSG vs. Man City -sd Tue, Sep 28, 9:00 PM21

LA LIGA

LA LIGA JANAR 2022

Getafe – Real Madrid - E DIEL, 2 JANAR 2022 14:00

Atletico Madrid – Rayo Vallecano - E DIEL, 2 JANAR 2022 16:15

Mallorca – Barcelona - E DIEL, 2 JANAR 2022 21:00

Granada - Barcelona - E DIEL, 8 JANAR 2022 18:30

Real Madrid – Valencia - E DIEL, 8 JANAR 2022 21:00

Sevilla – Getafe - E DIEL, 9 JANAR 2022 16:15

Villarreal – Atletico Madrid - E DIEL, 9 JANAR 2022 21:00

Atletico Madrid – Levante - E PREMTE, E MARTË, E MËRKURË, E ENJTË (18, 19, 20 JANAR 2021)

Barcelona – Rayo Vallecano - E PREMTE, E MARTË, E MËRKURË, E ENJTË (18, 19, 20 JANAR 2021)

Valencia – Sevilla - E PREMTE, E MARTË, E MËRKURË, E ENJTË (18, 19, 20 JANAR 2021)

Bilbao – Real Madrid - E PREMTE, E MARTË, E MËRKURË, E ENJTË (18, 19, 20 JANAR 2021)

Alaves - Barcelona - E PREMTE, E SHTUNË, E DIEL, E HËNË (22, 23, 24, 25 JANAR 2021)

Atletico Madrid - Valencia- E PREMTE, E SHTUNË, E DIEL, E HËNË (22, 23, 24, 25 JANAR 2021)

Real Madrid – Elche - E PREMTE, E SHTUNË, E DIEL, E HËNË (22, 23, 24, 25 JANAR 2021)

Sevilla – Celta Vigo - E PREMTE, E SHTUNË, E DIEL, E HËNË (22, 23, 24, 25 JANAR 2021)

COPPA ITALIA

COPPA ITALIA JANAR 2022

Atalanta - Venezia - E MËRKURË, 12 JANAR 2022 14:30

Napoli - Fiorentina - E MËRKURË, 12 JANAR 2022 17:30

AC Milan - Genoa - E MËRKURË, 12 JANAR 2022 21:00

Lazio - Udinese - E MARTË, 18 JANAR 2022 17:30

Juventus - Sampdoria - E MARTË, 18 JANAR 2022 21:00

Juventus - Sampdoria - E MËRKURË, 19 JANAR 2022 17:30

Inter - Empoli - E MËRKURË, 19 JANAR 2022 21:00

AS Roma – Lecce - E ENJTE, 20 JANAR 2022 21:00

LIGEU 1

LIGEU 1 JANAR 2022

Bordeaux – Marseille - E PREMTE, 7 JANAR 2022 --:--

Lille – Lorient - E SHTUNE, 8 JANAR 2022 --:--

Nantes – Monaco - E DIEL, 9 JANAR 2022 17:05 --:--

Lyon – PSG - E DIEL, 9 JANAR 2022 20:45 --:--

Marseille – Lille - E PREMTE, E SHTUNË, E DIEL (14, 15, 16 JANAR 2022) --:--

Monaco – Clermont - E PREMTE, E SHTUNË, E DIEL (14, 15, 16 JANAR 2022) --:--

PSG – Brest - E PREMTE, E SHTUNË, E DIEL (14, 15, 16 JANAR 2022) --:--

Troyes – Lyon - E PREMTE, E SHTUNË, E DIEL (14, 15, 16 JANAR 2022) --:--

Montpellier – Monaco - E PREMTE, E SHTUNË, E DIEL (21, 22, 23 JANAR 2022) --:--

Lyon – Saint Etienne - E PREMTE, E SHTUNË, E DIEL (21, 22, 23 JANAR 2022) --:--

PSG – Reims - E PREMTE, E SHTUNË, E DIEL (21, 22, 23 JANAR 2022) --:--

Bordeaux – Strasbourg - E PREMTE, E SHTUNË, E DIEL (21, 22, 23 JANAR 2022) --:--

Brest – Lille - E PREMTE, E SHTUNË, E DIEL (21, 22, 23 JANAR 2022) --:--

FFK

NBA

NBA JANAR 2022

New York – Toronto- E DIELE, 2 JANAR 2022 21:30

Miami – Golden State- E MARTE, 4 JANAR 04:00

Phoenix – New Orleans- E MERKURE, 5 JANAR 02:00

Utah – Denver- E ENJTE, 6 JANAR 2022 04:00

LA Clippers – Phoenix- E PREMTE, 7 JANAR 2022 04:00

Atlanta – LA Lakers- E SHTUNE, 8 JANAR 2022 04:00

Atlanta – LA Clippers- E DIEL, 9 JANAR 2022 21:30

Chicago – Dallas- E HENE, 10 JANAR 2022 01:30

Utah – Detroit- E MARTE, 11 JANAR 2022 01:00

Denver – LA Clippers- E MARTE, 11 JANAR 2022 04:30

Dallas – New York- E ENJTE, 13 JANAR 2022 01:30

Golden State – Milwaukee- E PREMTE, 14 JANAR 2022 01:30

Golden State – Chicago- E SHTUNE, 15 JANAR 2022 02:00

Toronto – Milwaukee- E DIELE, 16 JANAR 2022 00:00

New Orleans – Boston - E HENE, 17 JANAR 18:30

NBA 360 - E HENE, 17 JANAR 19:00

Chicago – Memphis- E HENE, 17 JANAR 21:30

Milwaukee – Atalanta- E HENE, 17 JANAR 00:00

Detroit – Golden State- E MERKURE, 19 JANAR 2022 04:00

LA Clippers – Denver- E ENJTE, 20 JANAR 2022 04:00

Phoenix – Dallas- E PREMTE, 21 JANAR 2022 04:00

LA Clippers – Philadelphia- E SHTUNE, 22 JANAR 2022 01:00

LA Clippers – New York- E DIELE, 23 JANAR 2022 19:00

Boston – Washington- E DIELE, 23 JANAR 2022 21:30

Utah – Phoenix- E MARTE, 25 JANAR 2022 03:00

LA Lakers – Brooklyn- E MERKURE, 26 JANAR 2022 01:30

Phoenix – Utah- E ENJTE, 27 JANAR 2022 04:00

LA Lakers – Philadelphia- E PREMTE, 28 JANAR 2022 01:30

LA Lakers – Atlanta- E SHTUNE, 29 JANAR 2022 01:00

Portland – Chicago - E SHTUNE, 29 JANAR 2022 21:30

Miami - Boston-E MARTE, 1 SHKURT 2022 01:30

FORMULA 1

LIGA UNIKE

LIGA UNIKE JANAR 2022

Rahovec – Tirana (M)-E MËRKURË, 19 JANAR 2022 17:00

Peja – Teuta (M)- E ENJTE, 20 JANAR 2022 17:00

Prizreni 16 – Tirana (M)- E MËRKURË, 26 JANAR 2022 19:00

Peja – Ylli (M)- E MËRKURË, 26 JANAR 2022 20:00

Peja – Ylli (F)- E MËRKURË, 26 JANAR 2022 17:00

Penza – Flamurtari (F)- E MËRKURË, 26 JANAR 2022 17:00

SÜPERL LIG

DFB POKAL

DFB POKAL JANAR 2022

FC Koln - Hamburger SV - E MARTË, 18 JANAR.2022 18:30

Munich 1860 - Karlsruher SC - E MARTË, 18 JANAR.2022 18:30

Bochum - Mainz - E MARTË, 18 JANAR.2022 20:45

St. Pauli - Dortmund - E MARTË, 18 JANAR.2022 20:45

Hannover - B. Monchengladbach - E MËRKURË, 19 JANAR 2022 18:30

RB Leipzig - Hansa Rostock- E MËRKURË, 19 JANAR 2022 18:30

Hertha Berlin - Union Berlin - E MËRKURË, 19 JANAR 2022 20:45

Hoffenheim – Freiburg- E MËRKURË, 19 JANAR 2022 20:45

ARTMOTION SUPERLIGA

BASKETBOLL: ARTMOTION SUPERLIGA JANAR 2022

Trepça - Golden Eagle Ylli - E MËRKURE, 12 JANAR 2022 19:00

Peja - Bashkimi - E ENJTE, 13 JANAR 2022 19:00

Peja - Bashkimi - E SHTUNË, 15 JANAR 2022 19:00

Golden Eagle Ylli - Bashkimi- E SHTUNË, 15 JANAR 2022 19:00

Sigal Prishtina - Peja- E DIEL, 16 JANAR 2022 17:00

Trepça - Prizreni 16- E DIEL, 16 JANAR 2022 19:00

Bashkimi - Sigal Prishtina- E DIEL, 23 JANAR 2022 17:00

Rahoveci - Bashkimi- E SHTUNË, 29 JANAR 2022 19:00

Trepça - Peja-E DIEL, 30 JANAR 2022 17:00

Golden Eagle Ylli - Sigal Prishtina-E DIEL, 30 JANAR 2022 19:00

JUDO

JUDO: JANARI 2022

Judo: GP Odivelas – Portugali- Dita 1 – Final 18:00

Judo: GP Odivelas – Portugali- Dita 2 – Final 18:00

Judo: GP Odivelas – Portugali- Dita 3 – Final 18:00

KREJT KAMPIONAT MERRNA N’SHPI

Art Sport në Artmotion, platformën më të pasur, më atraktive dhe më ekskluzive sportive në Shqiptari ju ofron 25 kanale sportive me mbi 120 kompeticione e gara (kampionate, liga, kupa, ngjarje) të mbi 80 degëve sportive dhe mbi 40 llojeve të sporteve më prestigjioze në Botë: UEFA Liga e Kampionëve, Europa League, Conference League, La Liga, Serie A, Coppa Italia, Ligue 1, Superliga e Turqisë, Zvicrës, Belgjikës e Skocisë, NBA, Formula 1, 2, 3 dhe Moto GP e shumë e shumë ngjarje të tjera.

Poashtu, ngjarjet më ekskluzive të sporteve vendore: Superliga e Kosovës në Futboll, ndeshjet ndërkombëtare të klubeve Kosovare dhe komplet basketbollin e Kosovës së bashku me Ligën Unike dhe garat e klubeve dhe reprezentacioneve tona në FIBA. Jo pa arsye themi se Artmotion është kozmos sportiv i cili ju qon në krejt tjetër dimension.