CHAMPIONS LEAGUE

CHAMPIONS LEAGUE NENTOR 2022

Bayern – Inter - E MARTE, 01.11.2022, 21:00

Liverpool – Napoli - E MARTE, 01.11.2022, 21:00

Milan – Salzburg - E MËRKURË, 02.11.2022, 18:45

Real Madrid – Celtic - E MËRKURË, 02.11.2022, 18:45

Juventus – PSG - E MËRKURË, 02.11.2022, 21:00

Manchester City – Sevilla - E MËRKURË, 02.11.2022, 21:00

EUROPA LEAGUE

EUROPA LEAGUE NENTOR 2022

Feyenoord – Lazio - E ENJTE, 03.11.2022, 18:45

Sociedad – Manchester Utd - E ENJTE, 03.11.2022, 18:45

Arsenal – Zurich - E ENJTE, 03.11.2022, 21:00

Roma – Ludogorets - E ENJTE, 03.11.2022, 21:00

EUROPA CONFERENCE LEAGUE

EUROPA CONFERENCE LEAGUE NENTOR 2022

Cluj – Ballkani - E ENJTE, 03.11.2022, 18:45

Slavia Prague – Sivasspor - E ENJTE, 03.11.2022, 18:45

LA LIGA

LA LIGA NENTOR 2022

Villarreal – Mallorca - E DIEL, 06.11.2022, 18:45

Betis – Sevilla - E DIEL, 06.11.2022, 21:00

Osasuna – Barcelona - E MARTE, 08.11.2022, 21:30

Sevilla – Sociedad - E MËRKURË, 09.11.2022, 19:00

Mallorca – Atl Madrid - E MËRKURË, 09.11.2022, 21:30

Real Madrid – Cadiz - E ENJTE, 10.11.2022, 21:30

LIGEU 1

LIGEU 1 NENTOR 2022

Lorient – PSG - E DIEL, 06.11.2022, 13:00

Lille – Rennes - E DIEL, 06.11.2022, 15:00

Marseille – Lyon - E DIEL, 06.11.2022, 20:45

Lyon – Nice - E PREMTE, 11.11.2022, 21:00

Monaco – Marseille - E DIEL, 06.11.2022, 20:45

SKY BET CHAMPIONSHIP

SKY BET CHAMPIONSHIP NENTOR 2022

Norwich City – QPR - E MERKURË, 02.11.2022, 20:45

Sheffield Utd – Burnley - E SHTUNË, 05.11.2022, 13:30

Hull City – Reading - E SHTUNË, 12.11.2022, 16:00

Burnley – Blackburn - E DIEL, 13.11.2022, 13:30

PRINCE CAFFE SUPERLIGA E BASKETBOLLIT

PRINCE CAFFE SUPERLIGA E BASKETBOLLIT NENTOR 2022

Rahoveci – Vëllaznimi - E SHTUNË, 05.11.2022, 19:00

Sigal Prishtina – G.E Ylli - E DIEL, 06.11.2022, 17:00

Vëllaznimi – Sigal Prishtina - E DIEL, 20.11.2022, 17:00

Vëllaznimi – Sigal Prishtina - E DIEL, 20.11.2022, 17:00

Sigal Prishtina – Sigal Prishtina - E DIEL, 27.11.2022, 17:00

Prishtina – Penza - E PREMTE, 04.11.2022, 19:00

Penza – Bashkimi - E PREMTE, 18.11.2022, 19:00

BASKETBOLL: NBA

BASKETBOLL: NBA NENTOR 2022

Golden State – Orlando - E SHTUNË, 04.11.2022, 00:00

Lakers – Clippers - E ENJTE, 10.11.2022, 04:00

Millwaukee – Philadelphia /span> - E DIEL, 20.11.2022, 01:30

Boston – Chicago - E MARTE, 22.11.2022, 02:00

Portland – Brooklyn - E DIEL, 27.11.2022, 21:00

FORMULA 1

FORMULA NENTOR 2022

GP Brazili - Kualifikimet - E PREMTE, 11.11.2022, 20:00

GP Brazili - Sprint Race - E SHTUNË, 12.11.2022, 20:30

GP Brazili - Gara - E DIEL, 13.11.2022, 19:00

GP Abu Dhabi - Kualifikimet - E SHTUNË, 19.11.2022, 15:00

GP Abu Dhabi - Gara - E DIEL, 20.11.2022, 14:00

MotoGP

MotoGP NENTOR 2022

GP Valencia - Moto 3 - Kualifikimet - E SHTUNË, 05.11.2022, 12:35

GP Valencia - Moto GP - Kualifikimet - E SHTUNË, 05.11.2022, 13:30

GP Valencia - Moto 2 - Kualifikimet - E SHTUNË, 05.11.2022, 15:10

GP Valencia - Moto 3 - Gara - E DIEL, 06.11.2022, 11:00

GP Valencia - Moto 2 - Gara - E DIEL, 06.11.2022, 12:20

GP Valencia - Moto GP - Gara - E DIEL, 06.11.2022, 14:00

ALBI MALL SUPERLIGA

ALBI MALL SUPERLIGA NENTOR 2022

Drita – Ballkani - E DIEL, 06.11.2022, 13:00

Gjilani - Drita - E DIEL, 09.11.2022, 13:00

Ballkani – Llapi - E DIEL, 09.11.2022, 13:00

Llapi – Gjilani - E DIEL, 13.11.2022, 13:00

Gjilani – Ballkani - E DIEL, 20.11.2022, 13:00

VIVA FRESH LIGA

VIVA FRESH LIGA NENTOR 2022

Feronikeli 74 – Phoenix - E PREMTE, 04.11.2022, 13:00

Ulpiana – Fushë Kosova - E PREMTE, 04.11.2022, 13:00

Drenasi – Feronikeli 74 - E PREMTE, 09/10.11.2022, 13:00

Vushtrria – Vjosa - E PREMTE, 09/10.11.2022, 13:00

JUDO

JUDO NENTOR 2022

Baku Grand Slam - Blloku Final - Dita 1 - E PREMTE, 04.11.2022, 17:00

Baku Grand Slam Blloku - Final - Dita 2 - E SHTUNË, 05.11.2022, 17:00

Baku Grand Slam - Blloku Final - Dita 3 - E DIEL, 06.11.2022, 19:15

ABA LIGA

ABA LIGA NENTOR 2022

Zara – Buduqnosti - E SHTUNË, 19.11.2022, 17:00

Partizani – Spliti - E DIEL, 20.11.2022, 19:00

Buduqnosti – Cibona - E SHTUNË, 26.11.2022, 19:00

Cedevita Ol. – Zara - E SHTUNË, 26.11.2022, 21:00

ENFUSION

ENFUSION NENTOR 2022

Amsterdam - Holandë - E SHTUNË, 05.11.2022, 17:15

Dordrecht - Holandë - E SHTUNË, 12.11.2022, 19:15

Groningen - Holandë - E SHTUNË, 19.11.2022, 19:00

KREJT KAMPIONAT MERRNA N’SHPI

Art Sport në Artmotion, platformën më të pasur, më atraktive dhe më ekskluzive sportive në Shqiptari ju ofron 25 kanale sportive me mbi 120 kompeticione e gara (kampionate, liga, kupa, ngjarje) të mbi 80 degëve sportive dhe mbi 40 llojeve të sporteve më prestigjioze në Botë: UEFA Liga e Kampionëve, Europa League, Conference League, La Liga, Coppa Italia, Ligue 1, Superliga e Turqisë, Zvicrës, Belgjikës e Skocisë, NBA, Formula 1, 2, 3 dhe Moto GP e shumë e shumë ngjarje të tjera.

Poashtu, ngjarjet më ekskluzive të sporteve vendore: Superliga e Kosovës në Futboll, ndeshjet ndërkombëtare të klubeve Kosovare dhe komplet basketbollin e Kosovës së bashku me Ligën Unike dhe garat e klubeve dhe reprezentacioneve tona në FIBA. Jo pa arsye themi se Artmotion është kozmos sportiv i cili ju qon në krejt tjetër dimension.